GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vaser 14655031
*
nr 1465 5031
Vaser
2 st, Keramik, 1950/60-tal. Höjd: 19-31 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 maj 2022
kl 19:49:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/4 10:09:50
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vaser
-
3120 Vaser
+ bonbonjär, 3 delar, bland annat "Vår lilla stad"..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:38
-
3375 Vaser
ett par, målad dekor, senjugend. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:43
-
3109 Vaser / ljusst..
Ett par, Ulla Kraitz (f. 1936), Sverige. Stengods...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:07
*
Vaser
nr 1465 5031
Vaser
2 st, Keramik, 1950/60-tal. Höjd: 19-31 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 maj 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/4 10:09:50 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vaser
-
3120 Vaser
+ bonbonjär, 3 delar, bland annat "Vår lilla stad"..//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:38 -
3375 Vaser
ett par, målad dekor, senjugend. Höjd: 31 cm
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 19:43 -
3109 Vaser / ljusst..
Ett par, Ulla Kraitz (f. 1936), Sverige. Stengods...//
Auktionen avslutas
imorgon
3 juni kl 20:07